Говорители на таблото

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
sub4o
Мнения: 76
Регистриран на: Нед 04 ное 2007 20:51
Автомобил: Seat Ibiza
Двигател: AUB 2003
Местоположение: Габрово

Говорители на таблото

Мнениеот sub4o » Пон 25 фев 2008 18:52


Днес дочух, че единият от говорителите на таблото е започнал да гъгне ужасно. Та идеята ми е да го сменя. Моля за съвет как да го извадя от таблото, за да търся някакви със същия размер да ги подменя. Опитах се да извадя решетката, от която духа въздух под говорителя (до врътката за фаровете), но не успях, само частично я извадих и не можах да я върня докрай. Сега си седи така накриво и решетката стои накриво.
Така че ако можете да ми обясните как да ги оправя тези неща и какви говорители да сложа, ще съм много благодарен.

P.S. Забравих да спомена, че съм с новото табло.




Потребителски аватар
suggar
Мнения: 875
Регистриран на: Нед 19 авг 2007 19:46
Автомобил: Seat Ibiza
Двигател: ASV
Местоположение: Габрово

Мнениеот suggar » Пон 25 фев 2008 22:19


Събии на мен ми остана един говорител, то е само пищялка ако е съшатаи не искаш да ги сменяш кажи да ти я дам :wink:


Потребителски аватар
CTaH4o
Мнения: 483
Регистриран на: Пон 10 дек 2007 0:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот CTaH4o » Вто 26 фев 2008 0:16


suggar написа:Събии на мен ми остана един говорител, то е само пищялка ако е съшатаи не искаш да ги сменяш кажи да ти я дам :wink:

брей аз съм бил гъзар- пищялка + нещо като бас
ама така са го преправяли...
иначе ако не се лъжа то се държи на едни крака дето влизат бая на вътре 3 или 4 не помян вече


Потребителски аватар
Милослав
Мнения: 3648
Регистриран на: Сря 29 мар 2006 11:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Милослав » Вто 26 фев 2008 8:17


Обикновено е на винтчета.


Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот wili98 » Вто 26 фев 2008 10:19


Милослав написа:Обикновено е на винтчета.

не залагам главата си..там немеца по спомени се изхитрил.. и не сложил винтчета, че трудно се винтят.. на нещо като щипки бяха.. със завъртане...на колоната...


Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнениеот Anbuch » Вто 26 фев 2008 17:00


Вадят си се отгоре бе.Мрежичката с една тънка отвека или телче я вадиш и говорителите бесват. Като ги напънеш с една отверка и врътнеш малко (насам-натам) ще видиш ,че има едно малко "пъпче" дето трябва да застане срещу една дупчица е мокавата на таблото и тогава опъваш яко нагоре и ще изкочат!

Аз си викам тука 9-10 см колони търили в таблото пък те само пищят. Като ги демонтирах :shock :shock :shock видях ,че само пластмасата отгоре им е 9-10 см ,а самите говорители са си двусантиметрови пищялки. Изпбщо не ги и монтирах отново. Турих си едни двулентови да ми вадят високите и средните ,а във вратите 16.5 см Herz и ся чакам да хвана ревматиръм на лявото коляно :lol: :twisted: (духат повече от отоворен прозорец па-па)


Потребителски аватар
Smok
Мнения: 94
Регистриран на: Нед 21 окт 2007 18:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Smok » Вто 26 фев 2008 23:32


Anbuch
Та значи колко са мошни пиштялките и тези колони дето са във вратите(стандартните)?


Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнениеот Anbuch » Вто 26 фев 2008 23:50


Smok написа:Anbuch
Та значи колко са мошни пиштялките и тези колони дето са във вратите(стандартните)?

Ще те излъжа .... май бяха 20 вата "големите" ,като проверя със сигурност ще ти пратя едно лично и ще се поправя в темата. А към малките има вързан по един кондензатор последователно дето е 10 микрофарада и ги пази да не изкочат от мембраните си, като пропуска само високите честоти(трудно ще е да се прецакат преди големите говорители). Иначе са вързани паралелно : лява пищялка с дясна колона(във вратата) на единият канал и съответно дястна пищялка с лява колона на другият канал


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот myrshavija » Сря 27 фев 2008 5:23


Anbuch написа:...Иначе са вързани паралелно : лява пищялка с дясна колона(във вратата) на единият канал и съответно дястна пищялка с лява колона на другият канал

Вай, истина ли е тва или аз не мога да чета?
Как така са кръстосани?
Би ли уточнил, моля!


dkalfov
Мнения: 989
Регистриран на: Пет 28 сеп 2007 21:32
Автомобил: corrado
Двигател: pg
Местоположение: Идем из Село
Контакти:

Мнениеот dkalfov » Сря 27 фев 2008 7:47


аз го сменях зех си 10сантиметрови бошман доволен много ама не влязоха как трябва де много големи и се наложи да преправям малко мрежата отгоре им :twisted: сасипах се ама накрая с канаколитче реших проблема завинаги :twisted:


Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнениеот Anbuch » Сря 27 фев 2008 11:30


myrshavija написа:
Anbuch написа:...Иначе са вързани паралелно : лява пищялка с дясна колона(във вратата) на единият канал и съответно дястна пищялка с лява колона на другият канал

Вай, истина ли е тва или аз не мога да чета?
Как така са кръстосани?
Би ли уточнил, моля!


Ами .....няма как да го напиша по ясно!
При по-старият модел на поло пак са вързани фабрично по-този начин - "кръстосано" и има голям смисъл за шофьора да ти кажа. Сами ,че при старият модел са не са вързани паралелно ,а последователно. Или имаш 8 ома общо на канал. При 6N според мен няма голям смисъл от това Ь-образно свързване ,но при старият има (за шофьора както казах). Ако стоиш на шофьорското място и баланса между двата канала е еднакъв (волумето). То шофьора по силно ,че чува малката колона на таблото от шофьорската страна и голямата колона отзад от нешофьорската страна. и така се получава по добър баланс между ляв и десен канал за шофьора.Ако не вярваш пробвай!


Потребителски аватар
Gesha_GTI
Мнения: 1130
Регистриран на: Съб 02 дек 2006 12:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Gesha_GTI » Пон 07 апр 2008 21:13


Тъй като много хора са ги извадили пък аз търся въпросните пищялки от таблото,ако някои има читави да пише да се договориме нещо.Също и задни говорители си търся за поло 3ка :lol: Ако някои има останали читави да пише :wink:


Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнениеот Anbuch » Пон 07 апр 2008 21:30


Gesha_GTI написа:Тъй като много хора са ги извадили пък аз търся въпросните пищялки от таблото,ако някои има читави да пише да се договориме нещо.Също и задни говорители си търся за поло 3ка :lol: Ако някои има останали читави да пише :wink:


подарявам ти и двете предните. Честно казано едната малко не е наред (ама малко) ,ама то за теб по важни са пластмасите около самите пищялки дето да запушват дупките. Купи си пищялки за 2-3 лева и ги постави на мястото на оригиналните в центъра на пластмасите. На 20 или 21 идвам в София и мога да ти ги донеса. Ако искаш пиши едно лично да се разберем къде да ти ги дам

Самите говорителчета са направени в малайзия


Потребителски аватар
Lizard
Мнения: 940
Регистриран на: Чет 27 юли 2006 8:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Варна
Контакти:

Мнениеот Lizard » Вто 08 апр 2008 0:48


аз не за друго, ами да працакам :) колгата амбуч :)

Давам ти ги и 2-те предни пищялки, оригинални, само да се разберем кога? и веднага ги свалям :)


Мойта музика така се получи, че в момента най-слабите елементи са точно тези пищялки и макар, че свирят перфектно, баш те кривят като усиля повечко :)


Ако се интересуваш пиши едно лично, аз съм решил твърдо да ги сменя с нешто 10см :) Hertz че много бас ми стана в колата и среди високи почи няма ;)


Потребителски аватар
Gesha_GTI
Мнения: 1130
Регистриран на: Съб 02 дек 2006 12:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Gesha_GTI » Вто 08 апр 2008 17:57


Ами колега Lizard супер кажи от кой квартал си и да се разбереме нещо.
Днес снимах таблото,колегата Anbuch спомена за някакви пластмаси,явно при мен ги няма ако колегата Lizard не му трябват нека ми ги даде и тях,пък да каже цена и няма проблеми :wink:
Ето ми отворите в таблото:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Да използвам да се похваля и за плейарчето :lol: Pioneer DEH-2020mp
Изображение
Изображение
Изображение



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта