VW Passat 5 2001-2003 ili Audi A4 2001-2003

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
nikm
Мнения: 111
Регистриран на: Чет 07 дек 2006 10:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот nikm » Вто 30 яну 2007 9:02


Аз карам такъв пасат и съм доволен. Иначе съм карал и А4. Аудито е по-луксозно вътре и е направено от по-скъпи материали-поради тази причина и цената е нагоре. Пасата е по-широк, има по-хубава возия(по не се усещат неравностите по нашите питища). Също така Пасата има по-лека хидравлика на волана. И наи-важното с които и майстор да съм говорил всеки казва, че ходовата част е по-здрава от на А4. Най-добре отиди и ги покараи и двете и тогава ще прецениш окончателно.




ionko
Мнения: 159
Регистриран на: Сря 26 апр 2006 7:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Димитровград

Мнениеот ionko » Вто 30 яну 2007 11:05


значи предимствата и недостатъците от старите поколения на моделите са се е предало и на новите


Потребителски аватар
versace
Мнения: 735
Регистриран на: Чет 08 дек 2005 19:57
Автомобил: Ex Touareg present Mercedes ML
Двигател: 320 CDI 224 Hp
Местоположение: Варна

Мнениеот versace » Вто 30 яну 2007 19:04


nikm написа: И наи-важното с които и майстор да съм говорил всеки казва, че ходовата част е по-здрава от на А4. .

Конструктивно и на двете коли окачването е абсолютно еднакво. Който майстор ти го е казал аз не бих ходил повече при него.
Напротив. Аудито тежи по-малко отпред от пасата (заради т.н. aluminium space frame), което значи и по-малък натиск върху окачването, което значи по-малко проблеми.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот dobrin » Вто 30 яну 2007 20:53


По отношение на луксозното изпълнение, мога да поканя всеки да влезе в моя Пасат и да го сравни с А4 8) . Не бих казал, че в Пасата материалите са по-лоши. Всичко зависи от нивото на изпълнение. А иначе А4 е по-тясно от Пасата, особено отзад, което не знам как са го постигнали при еднаква ходова част :dontknow:


Потребителски аватар
bobcho
Мнения: 2230
Регистриран на: Вто 15 фев 2005 16:45
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Монтана

Мнениеот bobcho » Сря 31 яну 2007 0:12


dobrinb написа:По отношение на луксозното изпълнение, мога да поканя всеки да влезе в моя Пасат и да го сравни с А4 8) . Не бих казал, че в Пасата материалите са по-лоши. Всичко зависи от нивото на изпълнение. А иначе А4 е по-тясно от Пасата, особено отзад, което не знам как са го постигнали при еднаква ходова част :dontknow:


Подкрепям!!!Возил съм се и в двете коли и в Аудито наистина е по тясно.Иначе за гъзарията колегите може би са прави, но дай боже всеки му да се "мъчи" с един Пасат като на Добрин :)


nikm
Мнения: 111
Регистриран на: Чет 07 дек 2006 10:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот nikm » Сря 31 яну 2007 9:52


Значи за здравината на предницата съм говорил не с един маистор а с няколко, включително и с търговци на коли и всеки казва, че незнае точно на какво се дължи, но А4 с проблеми в предницата им идват много повече отколкото пасати. Конструктивно ми е ясно, че са еднакви, но все си мисля, че е възможно понеже пасата е по-тежка кола да са му подсилили носачите. А иначе относно вътрешноста на пасата на колегата dibrinb мога само да кажа, че което и а4 да вземеш и с най-ниското ниво на екстрите, материалите винаги са на високо ниво а при пасатите триабва да вземеш Hiline изпълнението за да се доближиш до а4 и съответно да цакаш повече пари. Да не говорим, че обезшумяването на аудитата е доста по-добро.


Потребителски аватар
Jetman
Мнения: 435
Регистриран на: Пон 28 авг 2006 8:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Jetman » Сря 31 яну 2007 12:04


Естествено, че ако парите не са проблем - А4 е твоята кола! За да има по-висока цена значи е по-добрият избор ;) Както и да го погледнем Пасата е супер автомобил, но А4 след 2000 година е нещо невероятно и го превъзхожда като материали, вложени технологии, екстри, качество на изпълнение, сигурност - Ауди правят едни от най-сигурните коли е света - доказано на краш-тестовете! Да не говорим за 20 годишната гаранция на купето срещу корозия!
Ако държиш много на имиджа, добрия дизайн и лукса - А4 1.9ТДИ, ако те не са от такова значение за теб то Пасат Б5 1.9ТДИ е един определено добър избор.
А за Волво, колкото и да са добри, според мен са след лидерите в Европа - Мерцедес, БМВ, Ауди...


skirmish
Мнения: 21
Регистриран на: Нед 28 яну 2007 12:05
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот skirmish » Пет 02 фев 2007 23:10


Благодаря на всички за мненията. Мисля, че ще са ми от голяма полза. Единствения проблем който имам е, че за българските пътища май VW е по добрия избор. Жалко но това е голата истина. А и ауди все още се краде по пътищата. Наистина бих дал 3-4к евро отгоре за ауди ама да знам , че утре ще е там където съм я оставил и някой няма да ми е надраскал с ключ или пък някой пиян шофьор да е чукнал. Бил съм навънка и там хората си оставят колито навънка , защото нямат гаражи, ама там е съвсем друга песен. И през ума не ти минава, че утре колата ти може да я няма или да е надраскана просто щото виждаш ли някой ти завидял. Докато дойде този начин на мислене в българия , трябва всички да сме на едно ниво и всеки да може да си позволи да кара такава кола, което не виждам да стане скоро. Както и да е това е мое мнение, но аз пак искам да благодаря на всички. Да се надяваме, че скоро ще има и снимки по въпроса.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта