Ласерман карс - внимавайте!

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот kossis » Сря 12 окт 2016 9:35


Точно тук съм съгласен с Legal76 и точно това имам и аз в предвид. А именно да вярваме повече в Законодателството и да търсим неговата помощ.

Защото в момента като не вярваме че има закони оставяме нещата да се обръщат в Анархия. Това е валидно за всички сфери на живота ни.
Когато възникне какъвто и да е било проблем Ние имаме готов отговор че няма закони в Държавата ни, и оставяме да ни манипулират. А реално закони има, но не ги ползваме.

Естествено че всеки работи за пари. И Зъболекаря като отида да ми прави зъб, после си плащам. Адвокатите също работят за пари. Но хонорара се договаря предварително. И най важното е Адвоката да е запознат с конкретният вид дела и хватки и да не говори единствено за хонорара си.

----------

Цацаров :no :bowdown :bowdown :bowdown .......


Действително има и Адвокати търсещи само пари и обещаващи всичко. Но има и коректни. Аз има такъв адвокат примерно занимаващ се с Имотни дела в моят случай !

И не е толкова важно дали Човека написал историята е реален и дали самата история е вярна, важното е че подобни случай има и ще има и е добре да ги обсъждаме и да търсиме правата си и за да се променят коренно във времето за в бъдеще.

Последна промяна от kossis на Сря 12 окт 2016 9:47, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот 777 » Сря 12 окт 2016 9:46


В много случаи може да спечелиш дело и да си помислиш, че все пак правосъдието работи. Но точно когато имаш сериозен проблем може да видиш другата страна. Времето и нервите, които ще хабиш не се броят. Единственият начин почти гарантирано да печелиш делата е, ако имаш близък роднина в съдебната система и то на не каква да е длъжност.


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот Spas » Сря 12 окт 2016 9:57


Темата не е за правосъдието в България, моля само по темата!


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6167
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот ktamen » Сря 12 окт 2016 10:42


Темата си е точно за правосъдието в България :exclaim Ако то си вършеше работата, авторът изобщо нямаше да пише тук. Всъщност, ако правосъдието ни работеше джамбазите нямаше да мамят толкова нагло.
Реално авторът има 3 възможности:
1 Купува си калашник.
2 Завежда дело с неясен край.
3 Ориентира се към синьото кранче на чешмата.

Последна промяна от Spas на Сря 12 окт 2016 11:19, променено общо 1 път.
Причина: Има още опции, спокойно.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот icoico » Сря 12 окт 2016 11:12


ktamen написа:Темата си е точно за правосъдието в България :exclaim Ако то си вършеше работата, авторът изобщо нямаше да пише тук. Всъщност, ако правосъдието ни работеше джамбазите нямаше да мамят толкова нагло...


Аз нещо май не останах с впечатление авторът изобщо да се е обърнал към джамбазина, камо ли към правосъдието?


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот 777 » Сря 12 окт 2016 11:24


icoico написа:Аз нещо май не останах с впечатление авторът изобщо да се е обърнал към джамбазина, камо ли към правосъдието?

И това го има. Поне можеше да му тегли една майна, ако не друго. Сега няма обратна връзка - оня може да си мисли, че клиентите са доволни.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот kossis » Сря 12 окт 2016 12:32


Да бе като си знае стоката и набитите чепове по моторите с криви валове, гаранция си мисли че всички са доволни. :mhihi

Идеята на всичко това е че Апетита идва с яденето или Предлагането на качествени Адвокатски услуги от този род идва с търсенето им. А от там с времето ще се подобрят и законите и изискванията към Продавачите на стари коли. Накрая и самите Продавачи ще спрат да продават Лустросано-замазани кочини - Тоталки.

И в Германия и в Швеция законите не са измислени за един ден. Разликата е че те имат по висок стандарт и карат по нови коли. Но това не значи че ние давайки си парите трябва да се примиряваме с "паметници тоталки" ! В крайна сметка плащаме за Движимо имущество нали, а не за недвижим Паметник и цената му е паднала достатъчно така или иначе. А парите ни са си Пари ! :th_up

Нали искаме да си вдигаме стандарта на живот !

Гледам хората карат все по нови и скъпи коли напоследък.


Jolly Roger
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 03 окт 2016 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот Jolly Roger » Сря 12 окт 2016 18:40


icoico написа:
ktamen написа:Темата си е точно за правосъдието в България :exclaim Ако то си вършеше работата, авторът изобщо нямаше да пише тук. Всъщност, ако правосъдието ни работеше джамбазите нямаше да мамят толкова нагло...


Аз нещо май не останах с впечатление авторът изобщо да се е обърнал към джамбазина, камо ли към правосъдието?

Здравейте, искам да поясня, че водих неколкократни разговори с двама от служителите на ласерман карс в продължение на близо месец след покупката. Разговорите започнаха още от момента в който автомобила угасна и влезе в авариен режим в деня на покупката (на 30 км от София). Тези хора отказаха да поемат каквато и да е отговорност. До последно твърдяха, че колата е в перфектно състояние и че е с оригиналният си софтуер.
На въпроса защо е сменян двигателя (от КАТ Варна бяха много озадачени) служителят от ласерман карс твърдеше, че не е сменян и видите ли „от КАТ не можели да твърдят подобно нещо“, защото номера на двигателя не фигурирал в италианските талони (Проверка в системата на Хонда показва че мотора не е сменян гаранционно). На въпроса ми как оригиналният софтуер не индикира с някаква грешка дори и най-фрапантното: липсата на филтъра за твърди части, получих отговор; „не е вярно колата има филтър за твърди частици“ и т.н. изключително „адекватни“ отговори. В друг разговор пък ме пренасочиха да говоря с баш майстора на ласерман карс, който на дълго и широко отново ми обясни как цитирам: „оригиналният софтуер на колата не подлежи на модифициране, защото се намира на сървър в космоса и се ъпдейтва със специална машина само онлайн и не подлежи на сваляне на лаптоп и презапис“. На следващият ми въпрос, защо не може да се включи дистроника, експертът ми отговори: „Дистроника работи, но включването му е много специфично за този модел. Това, че не може да го включите си е ваш проблем няма как да ви обяснявам по телефона“, когато го попитах наистина ли вярва, че и всичките пет сервиза през които мина колата, сред които и официалният дилър не знаят как се включва прословутият дистроник, баш майстора ми затвори телефона.
Тезата, към която се придържат от ласерман карс е:
1. Те са продали колата в същото състояние в което са я закупили (не са пипали нищо).
2. Дори автомобила да е имал някакви дефекти те са били скрити и от автокъщата е нямало как да знаят за тях (Тук разчитат на т.6 от договора за покупко – продажба: ПРОДАВАЧЪТ не носи отговорност при скрити дефекти по агрегати и възли на автомобила.
П. с. Пуснах темата за да информира, а не за да прося безплатна адвокатска помощ. Консултирал съм се с адвокати и повечето ми обещаваха, че и Папата да е собственик на автокъщата а братовчед му съдия в Перник пак могат да спечелят делото. Здравият разум обаче ми казва, че най-вероятно и това дело ще завърши, както делото "Батко и братко". Със сигурност много от колегите няма да се съгласят, но нямам нерви и за точещо се с години съдебно дело с предизвестен край (явно доверието ми в съдебната система и добрите адвокати борещи се за правдата с най-искрени намерения и добро заплащане не е на ниво). Точно затова и продължавам да твърдя, че е крайно време автотърговците да бъдат задължени със закон да дават гаранция или право на връщане на иначе „перфектната“ си стока. Това е единственият начин да се спре с бутафорните ремонти и воденето на безкрайни дела за измами.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот icoico » Сря 12 окт 2016 19:08


Jolly Roger написа:...Тезата, към която се придържат от ласерман карс е:
1. Те са продали колата в същото състояние в което са я закупили (не са пипали нищо).
2. Дори автомобила да е имал някакви дефекти те са били скрити и от автокъщата е нямало как да знаят за тях (Тук разчитат на т.6 от договора за покупко – продажба: ПРОДАВАЧЪТ не носи отговорност при скрити дефекти по агрегати и възли на автомобила.
...Точно затова и продължавам да твърдя, че е крайно време автотърговците да бъдат задължени със закон да дават гаранция или право на връщане на иначе „перфектната“ си стока. Това е единственият начин да се спре с бутафорните ремонти и воденето на безкрайни дела за измами.


Бях помолил едно мнение назад да се чете, преди да се пише но всуе. Имаме си Закон за Защита на Потребителя и той е изцяло на твоя страна ако нещата са така, както ги описваш. Та, още веднъж специално за всички фенове на оня далекосибирски народ от замръзналия полуостров:

Чл. 108. Всяко несъответствие на потребителската стока с договора за продажба, което се прояви до 6 месеца след доставянето на стоката, се смята, че е съществувало при доставянето й, освен ако се докаже, че липсата на съответствие се дължи на естеството на стоката или на характера на несъответствието.


Чл. 109. Потребителят не може да оспори съответствието на потребителската стока с договора за продажбата й, когато:
1. при сключването на договора е знаел или не е могъл да не знае за несъответствието;
2. несъответствието се дължи на материали, предоставени от потребителя.

Чл. 111. (1) Всяко споразумение или договор, сключени с продавач преди появата на несъответствието на потребителската стока с договора за продажба, което ограничава или изключва отговорността на продавача по този раздел, е нищожно.
(2) Всяко споразумение, с което потребителят заявява, че знае за липсата на съответствие на потребителската стока с договора за продажба преди неговото сключване, в което не е посочено естеството на несъответствието, е нищожно.


Клаузата от договора, с която отказват отговорност е нищожна от законова гледна точка. Какъв е проблемът, имаш алергия от айду...така де, адвокати?

П.С. Ако допуснем, че колата ти имаше дадена едногодишна гаранция (съответно едни 1000- 2000 евро цена нагоре) и джамбазинът пак откаже да я ремонтира интересно как щеше да постъпиш? :icon_lol


Jolly Roger
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 03 окт 2016 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот Jolly Roger » Сря 12 окт 2016 19:37


VWGT написа:а случаят описан от автора на темата реален ли е, или не?!
влиза някъв нов, драска пет реда обвинения срещу някакъв друг, и дим да го няма. (в друг форум се оказва, че темата му даже е заключена, що ли?)

Темата в Хонда форума не е заключена, а преместена в раздела Рейтинг на търговци/купувачи, който пък е скрит за нерегистрирани потребители. Причината предполагам е същата поради която и по новините не показват имената на фирмите, които продават колбаси с отрови, или малограмажни детски закуски. Все пак и в тая държава си има закони и трябва стриктно да се спазват.
Относно съмненията ви предвид скорошната регистрация, да си призная и аз мислех същото, когато преди покупката на автомобила видях мненията в форума на дир.бг. Казах си един джамбазин плюе по друг, а пък и в предвид колко много коли продава човека, какво са двама трима недовлни клиенти винаги има такива.
Не съм очаквал нова кола, но когато след много месечна ремонтна сага, излязоха всички споменати в първия пост „скрити дефекти“, и в предвид как търговците от автокъщата през цялото време пееха мантрата „ще видиш, че ще излезе нещо дребно“ и ме пращаха я да сменям датчици я филтри, не издържах и описах цялата трагикомедия, която ми спретнаха. От документите с които разполагам ясно се вижда, че след вноса на автомобила собствеността се прехвърля от един джамбазин на друг, след което колата престоява близо три месеца в Перник (тече ремонт) и чак тогава се появява „вече в перфектно състояние“ в Ласерман карс.


Jolly Roger
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 03 окт 2016 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот Jolly Roger » Сря 12 окт 2016 20:07


icoico написа:
П.С. Ако допуснем, че колата ти имаше дадена едногодишна гаранция (съответно едни 1000- 2000 евро цена нагоре) и джамбазинът пак откаже да я ремонтира интересно как щеше да постъпиш? :icon_lol

Щях да заведа дело. Но случаят не е такъв защото:
1. Официалният дилър (и не само) си изми ръцете и каза, че не е в състояние да направи диагностика (писах по нагоре в темата).
2. До установяване на реалното състояние на автомобила ремонтите се проточиха повече от шест месеца.


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот $100 » Сря 12 окт 2016 20:09


icoico, надявам се, че си адвокат или поне юрист-консулт и може да се разчита на преценката ти. Или някой по-компетентен да си каже мнението. Това червеното звучи сякаш каквото и да напишеш в някакъв договор е без тежест. За какво се сключват тогава договори?


Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 22 авг 2008 7:42
Автомобил: Skoda Fabia I Seat Alhambra
Двигател: ASY AWC
Местоположение: София

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот Бай Иван » Сря 12 окт 2016 20:36


Точно обратното, според членовете по-горе тежестта пада върху продавача.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот icoico » Сря 12 окт 2016 20:36


Jolly Roger написа:1. Официалният дилър (и не само) си изми ръцете и каза, че не е в състояние да направи диагностика (писах по нагоре в темата)...
2. До установяване на реалното състояние на автомобила ремонтите се проточиха повече от шест месеца.


Каква диагностика е необходима да се установи, че блокът на двигателя е от друга кола и номерът му не отговаря на документите, че липсва ДПФ, че турбината е задрала, че коляновият вал е крив и т.н. както пишеш в първото си мнение?? :rolleyes


$100 написа:icoico, надявам се, че си адвокат или поне юрист-консулт и може да се разчита на преценката ти. Или някой по-компетентен да си каже мнението. Това червеното звучи сякаш каквото и да напишеш в някакъв договор е без тежест. За какво се сключват тогава договори?


Не, не съм. Щото ако бях щях да пиша със скорост минимум 60 лева на час(толкоз им е минимумът, май) :mhihi :mhihi Това червеното означава, че каквото и да напише продавачът в договора това не го освобождава от задълженията му по закон, независимо, че купувачът се е разписал отдолу icon_idea Учудващо малък процент хора знаят тази дребна подробност.

П.С. Май пропуснах нещо:

Jolly Roger написа:... Точно затова и продължавам да твърдя, че е крайно време автотърговците да бъдат задължени със закон да дават гаранция или право на връщане на иначе „перфектната“ си стока. Това е единственият начин да се спре с бутафорните ремонти и воденето на безкрайни дела за измами.



От същия ЗЗП:

http://lex.bg/laws/ldoc/2135513678

Чл. 123. (1) Потребителят има право да предяви рекламация на стоката или услугата, независимо от това дали производителят или търговецът е предоставил търговска гаранция на стоката или услугата.

Чл. 124. (1) При предявяване на рекламацията на стока потребителят може да претендира за възстановяване на заплатената сума, за заменяне на стоката с друга, съответстваща на договореното, за отбив от цената или за безплатно извършване на ремонт при условията и по реда на чл. 113 и 114.
(2) При предявяване на рекламацията за услугата потребителят може да претендира за извършване на услугата в съответствие с договора, за отбив от цената или за възстановяване на заплатената сума.


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Ласерман карс - внимавайте!

Мнениеот $100 » Сря 12 окт 2016 22:51


icoico написа:Не, не съм (адвокат)...

Пробвай се да обясниш на какво основание ЗЗП е по-висш от ЗЗД? И двете са закони. Ако ЗЗП беше част от Конституцията, тогава е ясно. (Разсъждаваме си като двама не-юристи.) Не казвам, че не са верни по-горните цитати оцветени в червено. Но все пак се опитвам да намеря истината, а не да дърпам чергата към себе си (потребителя).



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта