питане за VW Sharan

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
madfan
Мнения: 30
Регистриран на: Сря 20 сеп 2006 20:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: по света и у нас

питане за VW Sharan

Мнениеот madfan » Вто 01 яну 2008 23:22


здравейте,колеги решил съм да си вземам ван та затова да ви запитам,доколко са удачни шараните какви им са слабите места,на които да обърна внимание и колко може да ми струва тук,при положение,че гледам в мобилето дойч,цените за такива запазени екземпляри бензинови са от порядъка на 2650-3000 евро,има ли смисъл да ходя до там или от тука да взема някоя.А в нашето мобиле цените стартират от 7600+,... :shock .И как им се отразява газова уредба на двигател 115 к.с.,правят ли проблеми на газ,щото четох някъде,че на галаксито,което също е като шарана газовата уредба не е препоръчителна,заради клапаните.

и ако някой има нещо такова за продаване на разумна цена да свирка




Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот asentm » Сря 02 яну 2008 15:07


виж на търсачката за шаран има много неща дето съм писал...
препоръчвам ти да си го вземеш от там ...тук както знаеш колите се вкарват за да се изкара някой лев, а не за да се карат
иначе колата е перфектна спъред мен ... моя го взех миналия декември беше на 130 хил. реални до тук съм навъртял над 40 хил.
доволен съм
за газта ...няма проблеми ...газов инжекцион БРЦ за 1800 лв. и колата спи ...15 % разход отгоре на газ, т.е. 10 и под това на дълго и 14-15 в града, но градското е много относително вече ...
ако си от Сф драсни едно ЛС ще разгледаш и ще видиш каквото те интересува
:!: ФВ и Сеат Алхамбра са еднакви, галаксито е с фордов бензинов мотор и ФВ дизелов


Потребителски аватар
Autohop.bg
Мнения: 7
Регистриран на: Пет 14 дек 2007 3:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

и аз се чудя

Мнениеот Autohop.bg » Сря 16 яну 2008 23:02


Абе и аз се чудя за тоз Шаран...някакво сравнение с Пежо 807 че много ми го хвалят.

_____________

Светлин Стаев
******** - най-добрият сайт за коли...
mod edit: vasstop


sharan5
Мнения: 21
Регистриран на: Съб 08 дек 2007 16:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот sharan5 » Пет 18 яну 2008 7:48


А бе за какво пежо говориш,какво сравнение немска и френска кола.Шарана е страхотна кола,аз самия карам 1.9TDI.2001-130 к.с. 6 скоросте. Няма такава возия ,спи на пътя ,влиза в завоите като на релси с добри гуми естествено.С140 км. на 6 та показва 2500 оборота разход 7. 7.5 ,бе страшно съм доволен.Но поддръшката си е разход,стига да можеш да си го позволиш не се двуоми,хм пежо.


Потребителски аватар
madfan
Мнения: 30
Регистриран на: Сря 20 сеп 2006 20:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: по света и у нас

Мнениеот madfan » Пон 28 яну 2008 10:12


asentm написа:за газта ...няма проблеми ...газов инжекцион БРЦ за 1800 лв. и колата спи ...15 % разход отгоре на газ, т.е. 10 и под това на дълго и 14-15 в града, но градското е много относително вече ...
а обикновена газова не става ли и ако не става защо


Потребителски аватар
madfan
Мнения: 30
Регистриран на: Сря 20 сеп 2006 20:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: по света и у нас

Мнениеот madfan » Пет 01 фев 2008 16:12


а обикновена газова не става ли :banghead:


Потребителски аватар
madfan
Мнения: 30
Регистриран на: Сря 20 сеп 2006 20:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: по света и у нас

Мнениеот madfan » Сря 06 фев 2008 18:20


за обикновена газова никой ли не знае


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот asentm » Чет 14 фев 2008 21:21


при обикновенната газова плочката е при моторчето за празен ход така да се каже и цялото разстояние до клапаните се пълни с газ и ако ти изпусне някога клапанче става бум и 600 лв. мининум
не вярвам да спестиш пари


Потребителски аватар
*РОСЕН*
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 28 апр 2008 10:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот *РОСЕН* » Пон 28 апр 2008 11:08


asentm написа:при обикновенната газова плочката е при моторчето за празен ход така да се каже и цялото разстояние до клапаните се пълни с газ и ако ти изпусне някога клапанче става бум и 600 лв. мининум
не вярвам да спестиш пари


не сте наясно въобще ! не се монтира обикновена газова уредба зашото колекторните всмукателни тръби са пластмасови и почти е невъзможно да се монтират предпазни клапи . а когато липсват при проблем в ел. системата или горивната система се получава гърмеж при който се пръскат тръбите . на моя шаран сложих газова заволи с български софтуер . разхода зимата в студа не ми беше по голям от 13 на 100 а сега е 11,5 и то за 1250 лева.


Потребителски аватар
*РОСЕН*
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 28 апр 2008 10:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот *РОСЕН* » Пон 28 апр 2008 11:09


asentm написа:при обикновенната газова плочката е при моторчето за празен ход така да се каже и цялото разстояние до клапаните се пълни с газ и ако ти изпусне някога клапанче става бум и 600 лв. мининум
не вярвам да спестиш пари


грека пуснах го два пъти



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта