T3, чистачките работят само на бързи обороти

Техническа и сервизна информация за бусовете от серия T3 - Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
atanas.ilchev
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 12 май 2011 14:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

T3, чистачките работят само на бързи обороти

Мнениеот atanas.ilchev » Чет 12 май 2011 15:28


Здравейте,
Имам странен проблем с чистачките на моя T3..
Работят, но само на бърза скорост. Междинните степени - прекъсващата и бавна просто ги няма. Освен това, когато ги спра си остват там докъдето са. Проверих прекъсвача на волана (просто не е истина как се сглобява обратно това нещо..) - изглежда добре. Наскоро забелязах, че като ги пусна да минават на интервал се чува слабо изщракване от таблото с релетата. За съжаление обаче това се случва само от време на време (не на равен интервал), а чистачките си стоят и не мърдат :banghead: . За още по-голямо съжаление, не успях да разбера от къде се чува точно.
Има ли някой идея кое реле отговаря за предните чистачки (прилагам снимка на целия панел) и въобще на какво може да се дължи такъв тип повреда?

releta.JPG
panela s reletata


Благодаря предварително :)




autodoc.sf
Мнения: 20
Регистриран на: Пон 25 яну 2010 20:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3, чистачките работят само на бързи обороти

Мнениеот autodoc.sf » Чет 12 май 2011 18:57


Здравей колега.Така,както си описал симптомите ми се струва,че имаш проблеми с четките на ел.мотора и по-специално с 3та четка(две четки са на 180градуса една спрямо друга,а третата стои изместена на ок.30гр.)Тя е оговорна за спирането на чистачките в долно положение заедно с с позиционера монтиран на гърба на червяка.Този позиционер управлява релето за паузите и щом то се чува,че "чуква"значи,че е здрав.Самото реле мисля,че беше това с ном.53,ама не съм сигурен.Можеш да го познаеш по номерацията на изводите ако има 53,53б,53ц,абе въобще някой номер с 53-значи това е.


Потребителски аватар
rokera
Мнения: 278
Регистриран на: Вто 28 окт 2008 14:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3, чистачките работят само на бързи обороти

Мнениеот rokera » Съб 14 май 2011 12:19


Как го включвате тоя интервал? Моя бус нема такова нещо, само бавна и бърза скорост, но интервал като колата ми няма.


danii
Мнения: 235
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 15:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg.sf

Re: T3, чистачките работят само на бързи обороти

Мнениеот danii » Съб 14 май 2011 12:25


atanas.ilchev написа:Здравейте,
Имам странен проблем с чистачките на моя T3..
Работят, но само на бърза скорост. Междинните степени - прекъсващата и бавна просто ги няма. Освен това, когато ги спра си остват там докъдето са. Проверих прекъсвача на волана (просто не е истина как се сглобява обратно това нещо..) - изглежда добре. Наскоро забелязах, че като ги пусна да минават на интервал се чува слабо изщракване от таблото с релетата. За съжаление обаче това се случва само от време на време (не на равен интервал), а чистачките си стоят и не мърдат :banghead: . За още по-голямо съжаление, не успях да разбера от къде се чува точно.
Има ли някой идея кое реле отговаря за предните чистачки (прилагам снимка на целия панел) и въобще на какво може да се дължи такъв тип повреда?

releta.JPG


Благодаря предварително :)

Смело сменяй 19-ката и си готов колега.


atanas.ilchev
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 12 май 2011 14:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3, чистачките работят само на бързи обороти

Мнениеот atanas.ilchev » Пон 06 юни 2011 13:35


Смених реле 19 (от снимката) и бавната скорост се върна :) Също така, вече винаги спират долу. Голямо благодаря на danii!
Прекъсващият режим така и не се оправи, но не съм имал време да проверя предположението на autodocs.sf .. Но това ще се случи в най-близко бъдеще :)


Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: T3, чистачките работят само на бързи обороти

Мнениеот Mihailov78 » Пон 06 юни 2011 20:48


rokera написа:Как го включвате тоя интервал? Моя бус нема такова нещо, само бавна и бърза скорост, но интервал като колата ми няма.


Фабрично повечето Т3 са без интервална скорост. Моя също е само с две степени - бърза и бавна. Много малко бройки от произведените имат фабрично.


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: T3, чистачките работят само на бързи обороти

Мнениеот PACH » Вто 07 юни 2011 0:43


Хм при мен и двата буса, първо положение интервал след това две скорости.


gorgi
Мнения: 77
Регистриран на: Съб 03 май 2008 10:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Тутракан

Re: T3, чистачките работят само на бързи обороти

Мнениеот gorgi » Вто 07 юни 2011 7:57


Всички Т-3 имат инсталация готова за импулсно пускане на чистачките.Реле 19 го прави.На негово място има една пластина.Който иска тази екстра вади пластината и слага реле 19.И аз така направих на сатрия бус.


Потребителски аватар
rokera
Мнения: 278
Регистриран на: Вто 28 окт 2008 14:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: T3, чистачките работят само на бързи обороти

Мнениеот rokera » Вто 07 юни 2011 16:48


При мен на лосчето няма мегдан за трето положение, тъй че едва ли с реле ще стане, може би и щот мойто возило е 81 година изпълнение. Не мога да го дръпна надолу а само две позиций нагоре, как ли не го мъчих и неще, а може би Каравелето го има а по-простичкия му брат Транспортера не.


Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: T3, чистачките работят само на бързи обороти

Мнениеот Mihailov78 » Вто 07 юни 2011 17:06


Не, моя е Каравел 1991 и също не мога да бутна лоста надолу.. само две степени нагоре. Имам приятел също с Каравел 88' и е същото положение. Явно само на някой серии е монтирано. Сигурно има начин да се смени лоста и да се добави реле 19. Някой ако го е правил да сподели дали става.


Потребителски аватар
levonik
Мнения: 694
Регистриран на: Пон 15 авг 2005 19:58
Автомобил: T3 Caravele D
Двигател: CS 1985
Местоположение: Балчик

Re: T3, чистачките работят само на бързи обороти

Мнениеот levonik » Вто 21 авг 2012 18:26


Колегата хубаво е снимал панела с бушоните, ама моето не е такова. Бушоните ми са като флоберови патрончета, керамика или пластмаса, с метална ивичка, заклещващи се между две пластини. Зора ми е, че нямам такова реле 19 или поне не пише. Колко крачета има отдолу и каква конфигурация са? Аз набедих онова зад жабката и две, които са под целия панел на майната си отдолу, до замасяванията, но не бяха. Благодаря!

Последна промяна от levonik на Чет 04 апр 2013 17:28, променено общо 1 път.


Ivailo G. Ivanov
Мнения: 200
Регистриран на: Пет 02 юли 2010 14:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Devnq

Re: T3, чистачките работят само на бързи обороти

Мнениеот Ivailo G. Ivanov » Пет 22 мар 2013 14:16


Здравейте , скоро смених лостовете за мигачите и чистачките . Забелязах , че новия втора употреба лост за чистачките няма изобщо ход за включване на интервала на чистачките , когато го разглобих отново да видя какво става , гледам един фабричен чоп поставен и се губи щракането . Издърпах чопа и го хвърлих в печката , лоста направи още един ход , освен това си има пластините за подаване на ток, за да включи интервала на чистачките .


Потребителски аватар
baipetko
Мнения: 50
Регистриран на: Съб 15 дек 2007 3:29
Автомобил: VW T3 1986 1.6D
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Re: T3, чистачките работят само на бързи обороти

Мнениеот baipetko » Пон 15 апр 2013 12:39


gorgi написа:Всички Т-3 имат инсталация готова за импулсно пускане на чистачките.Реле 19 го прави.На негово място има една пластина.Който иска тази екстра вади пластината и слага реле 19.И аз така направих на сатрия бус.


Едно към едно стана при мен както го е описал колегата.Аз обаче имах на лостчето едно положение на долу и две нагоре а чета че някой колеги нямат надолу.


Потребителски аватар
chato
R.I.P
Мнения: 318
Регистриран на: Сря 20 май 2009 12:21
Автомобил: VW bus T3
Двигател: 1.6D CS 1981
Местоположение: sofia

Re: T3, чистачките работят само на бързи обороти

Мнениеот chato » Вто 16 апр 2013 14:31


Да де,ама аз като съм със старите предбазители,къде да го хакна това реле 19 :question .


Ivailo G. Ivanov
Мнения: 200
Регистриран на: Пет 02 юли 2010 14:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Devnq

Re: T3, чистачките работят само на бързи обороти

Мнениеот Ivailo G. Ivanov » Вто 16 апр 2013 16:36


Здравейте . Колега по старо от това табло, не намирам .Коя година е буса ?
Прикачени файлове
usg.gif



Върни се в “T3”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта